הצעת מחיר
03-5464111

למה לבחור דלתות מעץ אלון?

פורסם ב: 1 באוקטובר 2017 | נכתב ע"י: דלתות חקשוריאן | בקטגוריה:

דלתות אלון

אין יותר דלתות משעממות בבתים של היום וזוהי בשורה מאוד חשובה לכל מי שהוויזואליות חשובה לו עוד לפני שהוא נכנס הביתה. אנחנו רגילים לראות דלתות כניסה מעוצבות בכניסה לכל מיני מבני ציבור מרשימים או לבתים פרטיים שכבר גילו ויישמו את יתרונות התאמת הדלתות והמרכיבים המעוצבים לבית. כעת הגיעה תורה של דלת הפנים, הדלת שזלזלנו בה כל כך בעבר עד כדי כך שהיא הייתה הכי פשוטה שיש, מעץ לא איכותי ובציפוי צבע אפור משעמם וסטנדרטי מדי. היום אנחנו יכולים להשתמש בכל חומר שאנחנו רוצים וזה אף חשוב ועדיף, משום שהדלת הפנימית הפכה להיות יותר מאשר דלת סמלית שסוגרת חדר מבלי להיראות מיוחדת.

כל בית וכל חדר צריכים דלת מעוצבת

הדלתות שאנחנו מוצאים היום בכל בית הן כבר מזמן יצירת אמנות בפני עצמה. זה קשור גם לעובדה שהן עשויות מחומרים שאינם זולים ולכן גם נראים מצוין כמו למשל דלתות אלון. מגוון העצים והחומרים שמהם עושים דלתות התרחב גם להיצע של דלתות פנים, ואנחנו יכולים לראות אותן גדולות יותר, מפוסלות ומגולפות יותר, כוללות אלמנטים עיצוביים שונים, יפות יותר ונראות באמת ראויות לתפקיד שלהן. כמעט לא ברור למה דלתות מעוצבות לא היו כאן קודם ולמה לקח שנים להגיע לכך, אבל כעת, כשאנחנו מרשים לעצמנו את הטוב ביותר לא כדאי להתפשר גם אם התקציב שלכם אולי אינו מאפשר דלתות מהודרות מאוד. אם אינכם יכולים להשתמש בדלתות מעוצבות מאוד הקפידו שהחומר שממנו הן עשויות יהיה הטוב ביותר שאפשר, או לפחות עץ שנחשב ליוקרתי ולאיכותי, כמו דלתות אלון.

למה דווקא עץ אלון?

עץ אלון הוא שם דבר בנגרות לבית ולכל מטרה והוא נחשב יקר בגלל התכונות שלו. יש כמה וכמה סוגי אלון, והם משמשים לריהוט כמו גם לפרקטים, עד כדי כך איכותיים ומבוקשים. החשיבות שלו כחומר גלם לשימוש דלתות אלון נעוצה בעובדה שהוא נראה מצוין בכל עיבוד ובכל שלב של חייו, וגם בגלל היותו חומר נוח לעיבוד ואיכותי בגלל הצפיפות הגדולה של הסיבים שלו. הוא עץ קשה ולכן גם עמיד ולא פגיע לבעיות שונות כמו עצים שאינם צפופים ובדרגת קושי כמו שלו. עם זאת, למרות הקשיות שלו הוא דווקא נוח לעיבוד. זוהי תכונה מוערכת אצל נגרים שמחפשים חומר גלם שקל לעצב ממנו אבל הוא יישאר עמיד ויחזיק מעמד עם השנים גם בלחץ תנאי מזג אוויר.

מראה אסתטי מאוד

לעץ אלון יש מראה ייחודי בגלל הטבעות שלו שהן רחבות וגדולות יותר מהרגיל. כך אנחנו מקבלים את המראה המיוחד של דלתות אלון עם טבעות שלמות וענקים בעץ שאינן נחתכות. זהו סימן החותם של עץ אלון שמנסים לקבל אותו בזמן העיבוד ולשמר אותו. אמנם אפשר לצפות עץ אלון אבל רוב האנשים רוצים דווקא לשמר את המראה הייחודי הזה. החוזק של עץ האלון מבטיח לכם דלתות חזקות ויציבות שאינן סובלות מבעיות מיוחדות של עץ שאינו איכותי.