הצעת מחיר
03-5464111

דלתות עץ או דלתות זכוכית?

פורסם ב: 24 במאי 2018 | נכתב ע"י: דלתות חקשוריאן | בקטגוריה:

לא פעם אנחנו עומדים בפני דילמה בעת תכנון ועיצוב בית או עסק, אשר לכאורה נראית פשוטה, אך יש לה משמעות רבה, במיוחד לאור העובדה שמדובר בפריט מסוים שאנחנו לא מתכוונים להחליף לעיתים תכופות, אלא פריט שאנחנו מתכוונים להתקין ולהשאיר אותו במשך זמן רב.
דוגמא טובה לכך אנחנו יכולים לראות במקרה של דלתות. הן דלתות פנים והן דלתות חוץ, למשל כאלה שמותקנות בין המבנה לבין החצר או הגינה. אז עומדות בפנינו שתי אופציות עיקריות, האם להשתמש בדלתות עץ או בדלתות זכוכית. איזו מבין שתי הדלתות עדיפה עבורנו?
כמובן שעבור כל אחד מאיתנו, יש סיבות מדוע לבחור בדלת כזו או בדלת אחרת. יהיה מי שיטען שדלת עץ עדיפה, בעוד אחרים יטענו שדלת זכוכית עדיפה. אך האמת היא, כשמסתכלים על הנתונים הסופיים, כשבוחנים דלת מול דלת, אנחנו בסופו של דבר נוכל לראות שדלתות זכוכית הן עדיפות מאחר והן משרתות אותנו הרבה יותר טוב, ולאורך תקופה יותר ארוכה.
לפני שנבחן את הנושא, צריך לומר שאנחנו יכולים למצוא היום מגוון רחב של דלתות עץ וכן מגוון רחב של דלתות זכוכית, אנחנו יכולים גם למצוא מידע רחב ומקיף על שני סוגי הדלתות. כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה פשוט לבחון, איזו מבין שתי הדלתות תוכל לשרת אותנו בצורה הרבה יותר טובה, על מנת שנוכל להפיק ממנה תועלת לאורך זמן רב יותר.

דלת מול דלת – מי משתלמת יותר?

כמעט בכל נקודה שנבחן, דלתות זכוכית עדיפות על פני דלתות עץ. למשל, אם נבחן את הנקודה של עיצוב, הרי שדלת זכוכית יכולה להגיע בצורות שונות, בין אם כדלתות חלקות, דלתות זכוכית מחומשות, דלתות זכוכית אשר מכילות גם חומרים נוספים ועוד. אומנם דלתות עץ יכולות להגיע בצבעים שונים, אך החומר כשעצמו נשאר דומה.
גם מבחינת עמידות, אין ספק שדלתות זכוכית עדיפה, בוודאי אם אנחנו בוחנים עמידות של דלתות מסוג זה בתנאים חיצוניים, דוגמא דלתות גינה או דלתות מרפסת. כמו כן, אנחנו יכולים לראות שדלתות זכוכית הן הרבה יותר חזקות, הן לא נהרסות בקלות ולא נשברות מהר. זאת להבדיל מדלתות עץ אשר נשחקות ועלולות להיהרס במהרה, בוודאי אם מדובר בדלתות אשר עשויות עץ סיבית או סנדוויץ' ולא עץ מלא. לפרטים נוספים על עבודות זכוכית וביניהן דלתות זכוכית לחצ/י כאן.
נקודה נוספת שאנחנו צריכים לקחת בחשבון היא, עניין של פרטיות ועניין של בטיחות. בשני המקרים אפשר לומר שהמצב הוא די דומה. אנחנו יכולים ליהנות מפרטיות רבה גם במקרה של דלתות זכוכית וגם במקרה של דלת עץ. השאלה היא כמובן, כיצד אנחנו משתמשים באותן דלתות וכיצד הן בנויות. חשוב מאוד גם להתייחס לשאלה, אילו מנעולים מותקנים בדלת, עד כמה הם חזקים ויעילים, על מנת להבטיח שאף אחד לא יוכל לפרוץ אותן.